You are currently browsing the miledom.pl blog archives for Marzec, 2011


Przygotowania do remontu

W naszym życiu czeka nas wiele różnego rodzaju remontów w domu. Przed każdym tego typu przedsięwzięciem warto jest zaczerpnąć trochę informacji na temat obowiązujących trendów. Aranżacje wnętrz to nie zawsze łatwa sprawa, dlatego każda rada będzie na wagę złota. Jeśli chodzi o wystrój salonu, to należy przypomnieć, że jest to jedno z tych pomieszczeń w domu, które najczęściej będzie udostępniane naszym gościom, dlatego powinno jak najlepiej się prezentować. Zabierając się do prac remontowych może warto pomyśleć czy zbudować taras drewniany?

Kwestia tego, jak urządzić salon nie powinna nas przerażać. Dobór odpowiednich mebli i elementów dekoracyjnych to wyłącznie kwestia gustu. Mamy też szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o malowanie ścian. Dawniej w przypadku ścian nie posiadaliśmy zbyt wielu alternatyw, ale obecnie nie musimy salonu pokrywać wyłącznie zwykłą farbą ścienną. Pojawiły się doskonałe farby lateksowe, które są niebywale trwałe, a przy tym bardzo bobrze pokrywają powierzchnie i nadają wyrazistych kolorów. Nie cały salon musi być pomalowany farbą. Dla urozmaicenia możemy wykonać kilka ciekawych projektów wykonanych innym materiałem kryjącym, takim jak tynk mozaikowy. Jest to materiał bardzo trwały, ale nadaje bardzo charakterystycznego efektu i wzbogaca nasze wnętrza o dodatkowe walory artystyczne. Kolory ścian wraz z tynkiem muszą oczywiście w uzasadniony sposób współgrać i tworzyć jedną całość. Jest to ważne dla ogólnego, końcowego efekty, kiedy już ustawimy meble w salonie. Pamiętajmy o tym, ze podczas naszego remontu domu nie tylko aranżacja salonu jest ważna. Pozostaje jeszcze szereg innych czynności, z którymi będziemy musieli sobie poradzić.

Przykładem są małe łazienki. W tym przypadku korzystnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania projektu, który pozwoli profesjonalnie zagospodarować to pomieszczenie użytkowe pozostawiając go przestronnym i funkcjonalnym. Aranżacje łazienek musza zawsze być przemyślane, by właściwie służyły wszystkim użytkownikom mieszkającym w domu. Dlatego każdy pomysł musi być brany pod uwagę i rozważany przy podejmowaniu decyzji tak jak przy wyborze projekty domów.

Wilgoć w domu

Nie ma nic gorszego niż zawilgocony dom. Przebywanie w pomieszczeniach, w których znajduje się zbyt duża ilość wilgoci, jest nie tylko niezbyt przyjemne, ale może także powodować wiele niebezpiecznych konsekwencji: zarówno dla samego budynku, jak i naszego zdrowia. Jak poznać, że nasz dom jest zawilgocony? Widać to przede wszystkim po kropelkach wody, które pojawiają się na szybach oraz ogólnej duszności panującej w pokojach.

Bardzo często towarzyszy temu grzyb na ścianie. Co jest powodem zbyt dużej wilgoci? Jednym z nich może być zła konstrukcja, zatem powodów możemy szukać na takim poziomie, jak projekty domów. Także mogą to być źle dobrane materiały budowlane, złe wykończenie ścian czy zbyt szczelna stolarka okienna. Grzyb i wilgoć mogą jednak pojawić się w każdym budynku, który nie spełni podstawowych wymagań wentylacyjnych. Dom jednorodzinny nie może być zbyt szczelny, jeśli tak jest, to zaburzona zostaje cyrkulacja powietrza. Dlatego już na takim etapie, jak budowa domu warto o nią zadbać. Najlepiej żeby była to dobrze opracowana wentylacja grawitacyjna, dzięki której powietrze będzie swobodnie krążyło po domu. Także zbyt duże ocieplenie budynku może przynieść odwrotne efekty do zamierzonych. Jak usunąć wilgoć? Jeśli jeszcze nie pojawił się grzyb, to można zakupić różnego rodzaju pochłaniacze wilgoci oraz zapewnić lepszą wentylację. W tym drugim przypadku, można zdecydować się na malowanie ścian specjalną antygrzybiczną farbą. Gdy także i to nie pomoże, czasami trzeba przeprowadzić od nowa gruntowanie ścian lub w ostateczności zdecydować się na wymianę tynków. Problem wilgoci jest także bardzo poważny w łazienkach, ponieważ w tych pomieszczeniach często jej poziom jest cały czas wysoki.

Jeśli woda nie będzie miała się gdzie przenosić, to grzyb pojawi się na ścianach i w pobliżu wanien czy pryszniców wyjątkowo szybko. Dlatego w tym pokoju przyda się dobra wentylacja mechaniczna, ponieważ wymusi ona cyrkulację powietrza i zapobiegnie wielu przykrym konsekwencjom i związanymi z nimi kosztami.

Budujemy dom w mieście

Decydując się na własne wymarzony, cudny domek wybieramy takie miejsce, gdzie powstanie, aby byli z niego zadowoleni. Jednym odpowiada klimat na wsi, gdzie jest cisza, spokój i dużo zieleni. Inni zaś wolą mieszkać w mieście, gdzie wszędzie maja blisko, czy na zakupy do supermarketu, czy na rynek, na którym w zimie otwarte jest lodowisko nie tylko dla najmłodszych ale i dla starszych, którzy chcą się nauczyć jeździć.

Gdy rozpocznie się budowa domu robimy wszystko, by jak najszybciej móc się do niego wprowadzić. Firma budowlana w błyskawicznym tempie układa cegły, bo to dzięki nim powstaje dom. Zanim się obejrzymy a już będzie się rozpoczynał montaż blacho dachówki, którą zdecydowaliśmy się położyć na dach naszego powstającego domu. Gdy już domek zostanie przykryty pozostanie nam tylko zamówić okna, które zamontują specjalnie przeszkoleni do tego ludzie i nasz pałacyk zostanie można by powiedzieć zamknięty. Powolutku możemy teraz rozpocząć wykańczanie wszystkich pomieszczeń, które znajdują się w środku. Bardzo praktycznie i nowoczesne są teraz małe łazienki, które pomieszczą wszystkie przedmioty jakie chcemy w niej umieścić. Projekty domów dostępne są w biurach, w których to możemy sobie wybrać taki projekt, który będzie nam najbardziej odpowiadał i spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Fajne są też nowoczesne kuchnie, które urzekają nie jedną osobą swoim wyglądem i wykonaniem. W każdej kuchni powinny znaleźć się pochłaniacze kuchenne czyli tak zwane okapy, dzięki którym podczas smażenia, czy pieczenia nie będzie dymy ani pary w tymże pomieszczeniu. Gdy mamy duży salon możemy do niego zamówić kanapy narożne, które nie zajmują dużo miejsca, ale za to siądzie na nich więcej osób niż na zwykłych kanapach dostępnych również w każdym salonie meblowym.

Ciekawi jesteśmy jaka będzie całkowita cena budowy domu dzierlatka 3 nie licząc tylko i wyłącznie wybudowania domu, ale również wliczając wszystkie materiały i przedmioty, które kupiliśmy aby wykończyć go w środku. Czeka nas jeszcze ocieplanie styropianem domu, ale to dopiero nastąpi po następnej zimie.

Wykańczanie domostwa

Kiedy już się wybudowało dom, bardzo ważne jest również i jego odpowiednie wykończenie, ponieważ trzeba w nim przecież zamieszkać. W stanie surowym niewiele się zdziała niestety. Wykonując strop można się zdecydować na strop teriva. Jest to bardzo ważna część każdego z domów, która musi zawsze zostać wykonana z największą dbałości o jakiekolwiek szczegóły. Na zewnątrz domu bardzo ważną rolę będą odgrywały zapewne kolory elewacji, ponieważ każdy dom trzeba jeszcze potynkować z zewnątrz i pomalować. Bardzo wielu mężczyzn decyduje się również na montaż blachodachówki na swoim domu.

Nie będzie trzeba się później bawić w jakiekolwiek terowanie, czy kładzenie papy. W wielu domach bardzo często również, oczywiście tam gdzie jest użytkowe poddasze, swoje zastosowanie znajdzie również łazienka na poddaszu. Po co przecież biegać na dół skoro wszystko można mieć na miejscu? W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, dlatego również wykonuje się ocieplenie dachu. Przeprowadza się je w bardzo podobny sposób jak ocieplanie ścian domu. Po wykonaniu wszystkich czynności budowlanych i wykończeniowych trzeba poznać ostateczne koszty budowa domu jednorodzinnego. Niestety bardzo często ostateczna suma jest w stanie całkiem nieźle poruszyć człowiekiem, ponieważ są to kwoty kilkusettysięczne. Kiedy dom jest już praktycznie gotowy, dla każdej kobiety staje się bardzo ważna odpowiednia aranżacja ogrodu. Warzywa, kwiaty, byliny oraz drzewa, bardzo dobrze się sprawdzają w aranżacjach każdego ogrodu.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu to są trzy rozwiązanie. Ogrzewanie elektryczne, gazowe oraz na węgiel. Najbardziej znane jest jednak te na gaz i węgiel, ponieważ prąd znacznie więcej kosztuje niestety. Kuchnie przeważnie są takie, jakie sobie wymarzyły kobiety. To właśnie one będą korzystały z niej przez większość swojego życia przyrządzając obiad. Domy jednorodzinne są bardzo obecnie w modzie, ponieważ coraz więcej osób się decyduje na ich budowanie. Co w końcu na swoim to na swoim.

Budujemy oryginalny dom

Decydując się na to, żeby zapewnić stabilną przyszłość dla siebie i swojej rodziny budując dom, musimy być świadomi tego, jak wiele możliwości mamy w obecnych czasach do dyspozycji. Przede wszystkim to od nas zależy, w jakiej formie będzie powstawał nasz dom, na ile będzie funkcjonalny i praktyczny. Jest to poniekąd uzależnione od projektu. Ostatnio bardzo modne są projekty domów parterowych. Nie powinno nas to zupełnie zadziwiać, bo są to domy bardzo praktyczne.

Budujemy oryginalny dom

Budujemy oryginalny dom

Nie wymagają tak dużych nakładów finansowych i pracy, są też o wiele tańsze w eksploatacji. Koszt budowy domu jednorodzinnego, który jest domem parterowym pozwala nam na większą swobodę przy jego urządzaniu. Pieniądze, jaki zaoszczędzimy możemy poświęcić na aranżacje wnętrz. Takie domy są także uważane za bardzo oryginalne w swoim wyglądzie. Faktem jest, że nowoczesne domy, jakie spotykamy w projektach są bardziej rozbudowane. Ale pamiętajmy, że ich powierzchnia całkowita, jaką mamy do użytku jest o wiele mniejsza. Bardzo ważne jest też wykończenie domu na zewnątrz. Elewacje domów możemy wykonać na różne sposoby. Powstało bardzo wiele różnego rodzaju materiałów i tynków, jakie mamy do dyspozycji. Dawniej zupełnie powszechne było tynkowanie i zwyczajne malowanie ścian na zewnątrz domów. W dzisiejszych czasach używa się już bardziej zaawansowanych technologii, gdzie specjalne, bardzo odporne na warunki atmosferyczne tynki kładzione są już z danym kolorem. W miejscach, gdzie zależy nam na wyglądzie, przy oknach i w pobliżu wejścia bardzo często stosuje się tynk mozaikowy. Każdy z nas chce, by jego dom wyróżniał się czymś szczególnym spośród innych.

Warto o to zadbać, ale też nie można zapominać przy tym, że dom jest miejscem, w którym powinniśmy się czuć dobrze, które powinno nam na co dzień służyć do wykonywania podstawowych czynności życiowych. Wypoczynek to też część naszego domowego życia. W takim właśnie celu powstają ogrody, w których mamy możliwość wypoczynku, relaksu, czasem nawet zabawy. Są to miejsca, gdzie możemy wypoczywać wraz z rodziną, przyjaciółmi.