You are currently browsing the miledom.pl blog archives for Wrzesień, 2011


Materiały potrzebne do budowy domu

Poza cegłami i gwoździami, budowa domu potrzebuje wielu innych materiałów i pomysłów jak np. adaptacja poddasza. Przy ich kupnie nie kierujmy się ceną, ważne jest bowiem to, by były one jak najlepszej jakości. Jednak nie zawsze niska cena sugeruje nam złą jakość. Do budowy domu potrzebny jest między innymi projekt domu obrazujący jego przyszły wygląd. Do jego wyglądu przyczynia się malowanie ścian, oraz wiele innych czynności. Do malowania użyte mogą zostać na przykład farby lateksowe, charakteryzujące się tym, iż można je nakładać nie tylko na ściany, ale również na przykład na tapety. Na sufit naszych wnętrz możemy położyć styropianowe kasetony. Jednak klejenie styropianu wymaga dokładności i czasu. Wiele osób sufit pokrywa także farbą, co także jest dosyć efektowne. Na ściany położyć możemy na przykład tynk strukturalny a na zewnątrz tynk mineralny jak również można pomyśleć jakie będą kolory elewacji. Innym tynkiem może być jeszcze tynk mozaikowy, który staje się coraz to popularniejszy na rynku. Ważne jest dokładne wykończenie ścian, ponieważ stanowi ono o wyglądzie naszego domu. Ściany pokrywane najczęściej są tapetami oraz farbami. W ostatnich czasach łączenie tapety i farby staje się często spotykane. Jedną lub dwie ściany pokryte są tapetą, a reszta zostaje pomalowana. Jeśli tapeta jest ozdobna, daje to niebywały efekt. Tym sposobem można optycznie powiększyć pomieszczenie, a także sprawić, by było bardziej praktyczne, na przykład kuchnia połączona z pokojem. Dach naszego domu także ma wpływ na wygląd naszego domu. Pokryć może do dachówka ceramiczna, lub innego rodzaju dachówka. Często montaż blachodachówki przysparza kłopotu, więc firma budowlana zajmująca się naszym dachem powinna być przedtem dokładnie sprawdzona. Jeśli nasz dom w całości budowany jest przez firmę budowlaną, nie musimy martwić się o materiały potrzebne do jego budowy. Firmy te najczęściej same dbają o odpowiednie materiały. Jednak warto przypilnować, by materiały, z których zostanie postawiony nasz dom były dobre jakościowo. Pozwoli nam to zmniejszyć wydatki w przyszłości, oraz dłużej cieszyć się domem.

Nasz dom

Gdy zdecydujemy się na budowanie nowego domu, musimy zastanowić się nad tym, jak dużej wielkości ma to być dom. . Bardzo często jest jednak tak, że na rozpoczęcie budowy mamy pieniądze, lecz później środków zaczyna nam brakować. Jedynym rozwiązaniem i bardzo często wybieranym zazwyczaj przez młodych jest zaciągnięcie kredytu w banku. Odwiedzając placówkę musimy nie tylko zabrać ze sobą dokument tożsamości, ale tez i papiery, które już posiadamy a związane są z naszym nowo powstającym domem. Możemy również w późniejszym czasie dobrać do otrzymanego już kredytu pieniążki, które przeznaczymy na wykończenie wnętrz naszego pięknego domku. Wybierając odpowiedni dla nas dom, możemy udać się do odpowiedniego biura, w którym pooglądamy na obrazkach jak każdy z domów będzie wyglądał po wybudowaniu.Warto skorzystać w pomocy profesjonalistów którzy mają gotowe projekty domów. W nich będą zawarte wszystkie potrzebne nam informacje dotyczące budowy i kosztów jak również możemy zapoznać się bliżej z terminami jak np. elewacje domów czy z  innymi  nurtującymi nas pytaniami.

 

 

Wchodząc na strony internetowe z domami możemy poczytać na nich też na temat jak urządzić pokój. Przyda nam się ta wiedza, gdy będziemy wykańczać pomieszczenia znajdujące się w budynku. Nie możemy zapomnieć, że łazienka, którą mamy na parterze ma być mniejsza niż jest to zaznaczone na projekcie. Kuchnie, które są w planie mogą pozostać tak jak jest to przewidziane, z tym, że jedna z nich, która będzie graniczyła z łazienką zostanie powiększona o tych kilka metrów, które zabrane są z łazienki. Warto również poczytać w wolnym czasie na temat jak urządzić salon, w którym oprócz kanapy znajdować się będzie bujak, z którego najwięcej uciechy będą miały nasze dzieci. Wystrój salonu jest bardzo ważny, ponieważ to w nim będziemy spędzali najwięcej czasu. Warto również wcześniej pomyśleć nad ogrzewaniem, które będziemy mieli w naszym domku. Ogrzewanie gazowe, na które się zdecydowaliśmy będzie najlepszym rozwiązaniem z pośród wszystkich. Bardzo uwagę przyciągają schody zewnętrzne, które wykonane są z marmuru. Nie tylko ozdabiają nasze wejście, ale też i otoczenie wokół domu.
Również piękny i kolorowy jest 
 ogród, w którym posadziliśmy zarówno kwiatki jak i krzaczki. Taka aranżacja ogrodu to dobry i trafiony pomysł. Warto wcześniej zwrócić uwagę  na plany domów w nich można włączyć wiele ciekawych rozwiązań.